Cestno gorska dirka Poljane – Stari vrh, 10.7.2022

V nedeljo so se amaterji pomerili na cestno gorski dirki Poljane – Stari vrh, ki šteje za pokal Slovenije in je prva dirka v točkovanju Pokala Polanskih puklov.
Najhitrejši je bil Marko Emeršič (KD Rog), med ženskami pa Laura Šimenc (Team de Rosa – Santini).
Na trasi, dolgi 10 km z višinsko razliko 650 metrov, se je pomerilo 121 tekmovalcev.
Organizator ŠD Poljane je v ženski konkurenci podelil tudi nagrado za rekorden čas proge, ki jo je s časom 29:09 ponovno osvojila Laura Šimenc.
Za 11 sekund je presegla svoj stari rekord, moški rekord 23:37 pa še vedno ostaja Italijanu Andreu Calzi.
Prvi trije po kategorijah:
V kategoriji Master C je zmagal Dean Bratuš, drugi je bil Jernej Stibilj (ŠD TURBO M) in tretji Luka Mihovec.
V kategoriji Master H je prvo mesto osvojil Ivan Popovič, drugi je bil Slavko Colnarič (ŠD TURBO M) in tretji Dare Reven.
V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Rada Žakelj, druga je bila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M) in tretja Dragica Habjan.