Kljub poletni vročini je bilo pri Expanu ob Soboškem jezeru v nedeljo polno športne energije, odličnega vzdušja in navdušenih navijačev.
Na eni izmed tekem za slovenski pokal se je pomerilo veliko tekmovalk in tekmovalcev vseh generacij – od najmlajših cicibanov do izkušenih triatloncev.
Posebno navdušenje so pričarali najmlajši, v starejših kategorijah pa smo spremljali številne izenačene boje in odlične nastope. Kljub visokim temperaturam so tekmovalci pokazali vztrajnost, športni duh in nepopustljivost.
Hvala organizatorjem, prostovoljcem, sodnikom, navijačem in vsem tekmovalcem, ki ste ustvarili še en nepozaben triatlonski dan.
Tekme se je udeležil tudi naš Rok, ki je zasedel odlično tretje mesto.
Iskrene čestitke, Rok!!!
ARGONAVTSKI MARATON, 21.6.2026
Argonavtski maraton na Vrhniki izstopa predvsem po tem, da uspešno združuje rekreativni, tekmovalni in družinski značaj v eni prireditvi. Ob tem navdušuje z odlično organizacijo ter zanimivo in razgibano traso.
Maratona so se udeležili tudi naši člani, ki so dosegli odlične rezultate in nas lepo zastopali. Iskrene čestitke vsem udeležencem za njihov uspeh!!!
Zapisal: Slavko Colnarič
Včeraj je bil poletni solsticij, najdaljši dan v letu. Bil je tudi moj god. In čeprav nisem posebno vraževeren, si boljšega dne za osvojitev majice državnega prvaka skoraj ne bi mogel želeti. Nekatere stvari očitno potrebujejo svoj čas in pridejo šele takrat, ko so zrele.
Včeraj se je zgodil tudi 15. Argonavtski maraton, na katerem se vedno zbere lepa množica kolesarskih duš. Petkrat je štel tudi za državno prvenstvo amaterskih in veteranskih kategorij, med njimi tudi letos.
Trinajst let že hodim na dirke za Pokal Slovenije/OMR. Številka, ki mnogokrat velja za nesrečno, po nekaterih izročilih pomeni tudi lenobo. Sam sebi bi težko očital lenobo – vsaj kolesarsko ne – če sem toliko let vztrajal in lovil cilj, da nekoč osvojim majico državnega prvaka.
Kar nekajkrat sem stal na drugi ali tretji stopnički. Majico s slovensko trobojnico pa je vedno oblekel kak moj kolesarski prijatelj, ki je bil tisti dan pač močnejši in hitrejši.
Do včeraj.
Letos imam dobre noge. Imam tudi novo kolo, ki je hitrejše in lažje, za dobro kilco pa je lažje tudi moje telo. In priznam, da sem si rekel, da pa če letos ne oblečem te tako želene majice, je verjetno ne bom nikoli.
In sem jo. Osvojil in oblekel.
Ampak tudi tokrat je bila pot do nje seveda težka. Veliko težja, kot sem pričakoval glede na formo, ki jo letos imam.
Moj kolesarski prijatelj in klubski tovariš Milivoj je znan po svoji trmi. Ko misliš, da si se ga že rešil, evo njega – malo pred vrhom v Smrečju je bil spet ob meni. Dobro, sem si rekel, očitno se bova borila do ciljne ravnine, potem pa mano a mano in kar bo, pa bo.
Da bi bilo do cilja vse skupaj še bolj pestro, je na spustu proti Podlipi poskrbela veriga, ki se mi je snela in hotela po svoje. Noge so že tudi nekaj opletale po svoje in vedel sem, da prijatelj v sprintu prav tako ne bo imel namena popuščati, a ga moram prej seveda ujeti.
In skoraj malo začuden nad seboj, živčenjaku sem bil, kako me ni zgrabila panika. Dokaj mirno sem tisto prekleto ketno spravil nazaj na verižnik in potem divje, a vseeno pod nadzorom, lovil bežečo majico, ki se mi je odpeljala naprej.
A kolesarstvo je včasih prav zaradi takšnih zapletov najlepše.
Na koncu je bila ena sama sekunda prednosti dovolj. Sekunda, ki sem si jo prigaral v zadnjih tristo metrih ciljne ravnine. Dovolj za naslov državnega prvaka.
In morda prav zato toliko bolj dragocena, ker ni prišla zlahka.
Ker prigarane zmage štejejo dvojno.
Naj za konec dodam še zahvalo organizatorjem Argonavtskega maratona, ki se iz leta v leto potrudijo in pripravijo odlično prireditev. Organizirati kolesarski maraton in državno prvenstvo ni majhna stvar. Zahteva veliko dela, prostovoljcev, dobre volje in tudi nekaj trme. Prav zato takšni dogodki niso samoumevni in jih je vredno ceniti.
In še nekaj mi je bilo posebej všeč. Podeljene majice državnih prvakov niso zgolj simbolične. So vrhunske kakovosti in tudi estetske, takšne, kot se za naslov državnega prvaka spodobi. To je lep znak spoštovanja do vseh, ki se leta in leta vračamo na dirke, treniramo, tekmujemo in sanjamo, da bomo nekoč oblekli majico s slovensko trobojnico.
Meni je uspelo prav na ta dan v letu. In zato bo letošnji poletni solsticij v mojem kolesarskem dnevniku ostal zapisan z nekoliko debelejšimi črkami.
Maraton Franja BTC City, 14.6.2026
Veliki maraton Franja BTC City in Triglav Mali maraton Franja sta tudi letos poskrbela za vrhunec kolesarskega vikenda ter povezala tisoče ljubiteljev kolesarjenja.
Prireditve so se udeležili tudi naši člani, ki so uspešno premagali izbrane trase in s svojo udeležbo prispevali k odličnemu vzdušju tega športnega dogodka.
Hvala vsem, ki ste bili del te zgodbe – tako na kolesu kot ob progi v vlogi navijačev. Iskrene čestitke vsem udeležencem za njihov dosežek in uspešno odpeljane kilometre!
BRAVO SLAVKO!!!
Slike: prijavim.se
Zapisal naš član: Slavko
Kot novorojenček sem se staral precej hitreje kot danes. Že drugi dan po rojstvu sem bil 100 % starejši. Danes pa sem pri sedemdesetih križih starejši le še za nekaj dni po rojstnem dnevu.
Če staranje ovrednotimo matematično, sem kot dojenček v enem dnevu podvojil svojo starost, danes pa en sam dan predstavlja komaj zaznaven delež celotnega življenja.
Po tej logiki torej vsako leto postajam mlajši.
In če ima prav Zenon, ki uči, da je vsak naslednji korak vedno manjši del poti, potem obstaja čisto resna možnost, da bom – če bom le dovolj dolgo vztrajal – na koncu matematično gledano postal nesmrten.
Če to zabavno igro številk prenesem še na kolesarjenje in na letošnji Maraton Franja, dvajseto zaporedno udeležbo, lahko mirno pritrdim, da če že nisem vedno mlajši, sem pa vsaj hitrejši. Veliko Franjo sem odpeljal v času, ki je zadostoval za mojo peto zmago in hkrati najboljšo vožnjo zadnjih šestih let.
Noge in glava – oboje tam, kjer mora biti.
Svet se seveda vrti naprej in mu za moje veselje ni kaj dosti mar. A vsem 1036 kolesarjem in kolesarkam, ki so prišli skozi cilj velike Franje – in tudi vseh njenih drugih različic – takšni dnevi pomenijo veliko. So potrditev, da trud ni bil zaman, in motivacija, da bomo že čez dan ali dva spet vrteli pedala naprej.
Eppur si muove – in vendar se vrti. Pedala, seveda, bi verjetno pripomnil Galilei, če bi bil kolesar.
Keszthely Triathlon 2026-polovični Ironman, 13.6.2026
Ponosni in veseli smo, da so naši člani dosegli vrhunske rezultate na tekmovanju v Keszthelyju na Madžarskem ob Blatnem jezeru.
Odvila se je tekma v srednje dolgem triatlonu (1,9 km plavanja, 90 km kolesarjenja in 21 km teka), ki je hkrati štela tudi za slovensko državno prvenstvo.
Tekmovanja se je udeležilo pet naših članov.
Ana Jurečič, Marjanca Firm in Robert Peter Zajc so zmagali v svojih starostnih kategorijah, Lukas Pacak in Rok Koren pa sta uspešno nastopila v štafeti.
Iskrene čestitke vsem za odličen nastop in dosežene rezultate!!!
Maraton Franja BTC City Ljubljana Kronometer Franja, 12.6.2026
V petek so se naši člani Matjaž, Jernej in Milivoj udeležili tekmovanja v kronometru Franja.
Kronometer na relaciji Ljubljana–Domžale–Ljubljana, dolg 21,2 kilometra, je osvojil Avstrijec Daniel Hochstrasser, ki je progo prevozil v času 24 minut in 53 sekund. Njegova povprečna hitrost je znašala nekaj več kot 51 km/h.
Naši tekmovalci so se odlično odrezali in dostojno zastopali klub.
Iskrene čestitke vsem za odličen nastop in uspešno udeležbo!!!
Triatlon Ljubljana 2026, 7.6.2026
Na sončno nedeljo, 7. junija 2026, je Ljubljana znova dihala s triatlonom. V središču mesta je potekala že 12. izvedba Triatlona Ljubljana, ki je tudi letos privabila številne tekmovalce, navijače in ljubitelje vzdržljivostnega športa.
Osrednji del dogodka je predstavljalo državno prvenstvo v super sprint triatlonu, disciplini, ki ji upravičeno pravijo kar »formula ena triatlona«.
Tekmovalci so se pomerili na izjemno hitri in atraktivni razdalji: 350 m plavanja, 10 km kolesarjenja in 2,8 km teka.
Triatlonski klub Ljubljana je tudi letos poskrbel za vrhunsko organizacijo tekmovanja, Ljubljana pa je ponovno dokazala, da zna živeti s triatlonom.
Dan je prinesel veliko športne energije, odlične nastope in nove državne prvake v super sprint triatlonu.
Tekmovanja sta se udeležila tudi naša člana Robert in Rob, ki sta z odličnima nastopoma osvojila mesti na zmagovalnem odru.
Iskrene čestitke obema za izvrsten dosežek!!!
Bravo, Robert in Rob! Bravo, ŠD Turbo M!


















































































































